O nas

SweetFeet to domowa hodowla psów rasy Hawańczyk

zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce ZKwP i w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.
Wspólnotę SweetFeet tworzy szóstka istot żywych, tj. starszyzna (Jacek i ja – Monika), dzieci (Krzyś i Bartoszek), kot ZygZak i suczka NELA Pilosus. To kolejność zgodna z pojawianiem się na świecie poszczególnych członków rodziny.

Od dawna postanowione było, że przyjdzie moment, w którym najpierw do rodziny dołączy kot, a później – pies.
Dzieci marzyły o milusińskim towarzyszu zabaw. Tata Jacek wiedział, że nie chce „koto-psa”. A ja – mama, wiedziałam, że musi to być stworzonko, które od razu zajmie nasze serducha i które będzie towarzyszyć nam w sposób naturalny także wówczas, gdy wydarzy się jakikolwiek wyjazd z domu. Z całego tego miksu, dla taty, który oczyma wyobraźni widział przy sobie psa pasującego postawą do faceta w typie „niedźwiadka” – Hawańczyk był totalnym zwrotem w akcji. I pewnie dlatego więź istniejąca pomiędzy tatą a naszą Hawanką NELĄ jest najsilniejszą w domu relacją na linii „zwierzątko – człowiek” 🙂

Przywiezienie wybranki do domu było rodzinną eskapadą, podczas której pokonaliśmy w ciągu jednego dnia blisko 1000 km. Celem podróży była hodowla Pilosus prowadzona przez prawdziwie kochającą Hawańczyki Panią Wiesię. Warto było.
Wraz z NELĄ zawitała do nas nowa porcja radości, wypełnienie każdej wolnej chwili, skuteczny stymulator spacerów, a co najważniejsze – lekcja prawdziwego oddania i wierności temu, kto poświęca tej małej istotce najwięcej swojego czasu (czytaj: tato).
Olbrzymi ładunek pozytywnych uczuć i emocji, jaki niesie ze sobą obcowanie z Hawańczykiem spowodował, że podjęliśmy decyzję o założeniu domowej hodowli psów tej rasy.

Jesteśmy na początku tejże drogi, ale już teraz mamy jasno określone założenie: na pewno będzie nas mało, a dokładniej mówiąc – tyle, żeby każde z naszych stworzonek mogło mieszkać w domu i otrzymać taką porcję uwagi i opieki, jaką otacza się pełnoprawnego członka rodziny.

Zapraszamy do surfowania po stronie internetowej, do polubienia profilu hodowli SweetFeet na Facebooku i oglądania filmików z życia SweetFeetów na kanale Youtube