O nas

SweetFeet to domowa hodowla psów rasy Hawańczyk

zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce ZKwP i w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI.
Wspólnotę SweetFeet tworzy ósemka istot żywych, tj. starszyzna (Jacek i ja – Monika), dzieci (Krzyś i Bartoszek), kot ZygZak, suczka NELA Pilosus, pierwsza córeczka NELI – AURA Sweet Feet oraz BUDDY SWEET Cetya – pierwszy chłopak, którego przywieźliśmy do naszej hodowli z Czech. To kolejność zgodna z pojawianiem się na świecie poszczególnych członków rodziny.

Od dawna postanowione było, że przyjdzie moment, w którym najpierw do rodziny dołączy kot, a później – pies.
Dzieci marzyły o milusińskim towarzyszu zabaw. Tata Jacek wiedział, że nie chce „koto-psa”. A ja – mama, wiedziałam, że musi to być stworzonko, które od razu zajmie nasze serducha i które będzie towarzyszyć nam w sposób naturalny także wówczas, gdy wydarzy się jakikolwiek wyjazd z domu. Z całego tego miksu, dla taty, który oczyma wyobraźni widział przy sobie psa pasującego postawą do faceta w typie „niedźwiadka” – Hawańczyk był totalnym zwrotem w akcji. I pewnie dlatego więź istniejąca pomiędzy tatą a naszą Hawanką NELĄ jest najsilniejszą w domu relacją na linii „zwierzątko – człowiek” 🙂

Przywiezienie wybranki do domu było rodzinną eskapadą, podczas której pokonaliśmy w ciągu jednego dnia blisko 1000 km. Celem podróży była hodowla Pilosus prowadzona przez prawdziwie kochającą Hawańczyki Panią Wiesię. Warto było.
Wraz z NELĄ zawitała do nas nowa porcja radości, wypełnienie każdej wolnej chwili, skuteczny stymulator spacerów, a co najważniejsze – lekcja prawdziwego oddania i wierności temu, kto poświęca tej małej istotce najwięcej swojego czasu (czytaj: tato).
Olbrzymi ładunek pozytywnych uczuć i emocji, jaki niesie ze sobą obcowanie z Hawańczykiem spowodował, że podjęliśmy decyzję o założeniu domowej hodowli psów tej rasy.

Rozpoczęliśmy tę drogę mając jasno określone założenie: na pewno będzie nas mało, a dokładniej mówiąc – tyle, żeby każde z naszych stworzonek mogło mieszkać w domu i otrzymać taką porcję uwagi i opieki, jaką otacza się pełnoprawnego członka rodziny.

Ponieważ wpadliśmy po uszy w tę wspaniałą, pełną ciepła, kojącą relację, jesteśmy na kolejnym etapie drogi hodowlanej. Witamy na świecie pierwsze mioty szczeniątek urodzonych w hodowli Sweet Feet FCI.

Pierwsze dzieci NELI urodzone w 2020 roku to AURA Sweet Feet, ALF Sweet Feet i ARCZI Sweet Feet.

Szukając kawalera na pierwszą randkę NELI, znowu zawitaliśmy do Pani Wiesi i hodowli Pilosus. PHOENIX Pilosus został tatusiem pierwszego miotu.

Tatusiem drugiego miotu NELI został LEONARDO DA VINCI Wonderfull Puppies (w domu PORTOS) mieszkający w hodowli Canillado. Dziękujemy Pani Stasi i Panu Jarkowi za to, że towarzyszyli nam na tym odcinku drogi hodowlanej.

Zapraszamy do surfowania po stronie internetowej, do polubienia profilu hodowli SweetFeet na Facebooku i oglądania filmików z życia SweetFeetów na kanale Youtube