Zapowiedź miotu

Wiemy jak bardzo odpowiedzialnym jest posiadanie dzieciaków, dlatego przed pierwszą decyzją o ciąży w naszej hodowli, staraliśmy się zgłębić wiedzę w tematach związanych z zagadnieniem rozmnażania psów i odchowu szczeniąt.
Potwierdziliśmy w drodze badań wykonanych u specjalistów, brak chorób oczu, rzepek oraz serducha u naszych dwóch suczek i pieska. Nie są to badania obligatoryjne do uzyskania uprawnień hodowlanych w Związku Kynologicznym w Polsce dla rasy Hawańczyk, jednak w trosce o dobrostan zwierząt i ich potomstwa, wykonaliśmy je przed dopuszczeniem naszych psiaków do rozrodu.

Jest dla nas ważne, by szczenięta opuszczające hodowlę, w sposób naturalny zachowywały się w warunkach życia domowego, dlatego też nie stosujemy izolacji w osobnym pomieszczeniu, separacji od dorosłych osobników i kota czy trzymania w kojcu wtedy, gdy szczenięta znajdują się pod nadzorem człowieka. Socjalizacja szczeniaczków w naszym wydaniu to coś więcej niż maluchy zamknięte w kojcu, do którego czasami wchodzi człowiek.

Znamy etapy socjalizacji szczeniaczka i właściwe dla nich sposoby postępowania z dzidziolami, które pomagają lepiej przygotować je do startu w dorosłe życie. Pracujemy z nimi w domowym zaciszu już od 3 doby życia, zaczynając oswajanie z bodźcami ze świata zewnętrznego od ćwiczeń biosensorycznych. I tak już do dnia opuszczenia przez nie hodowli, stymulujemy, uczymy i kochamy ile wlezie.


Naszym założeniem jest dobre wspólne życie z psami do „grobowej deski”, dlatego jest i będzie nas mało. I z tego samego powodu robimy i będziemy robić w psim towarzystwie różne rzeczy niekoniecznie oczywiste dla całego składu typowej psiej hodowli (przykłady: spacery ze wszystkimi pieskami z hodowli dwa razy dziennie, wspólne wyjazdy, różne formy spędzania czasu z całą hodowlą).


Praktyka pokazuje, że takie podejście świetnie się sprawdza dla wszystkich: dla nas – ludzkich domowników, dla naszych czworonożnych rezydentów oraz dla szczeniaczków, które opuszczają hodowlę będąc przygotowanym do startu w dorosłe życie w sposób najlepszy z możliwych.


Miot F
Są już z nami trzej chłopcy (z drugiego z dwóch miotów planowanych w naszej hodowli w 2023 roku), którzy przyszli na świat 21 grudnia.
Osoby zainteresowane maluchem zapraszamy do kontaktu!